Bobolin

Nadmorski Bobolin to nieduża miejscowość wczasowa położona między miejscowościami: Darłowo i Dąbki, w odległości ok. 1000 metrów od brzegu Bałtyku. Bobolińska, szeroka, piaszczysta plaża jest jedną z najczystszych a zarazem najpiękniejszych nad naszym morzem i w porównaniu z tłumnymi wczasowiskami nie jest zatłoczona.

Ze względu na warunki szczególnie pozytywnie wpływające na stan zdrowia, Dąbki i Bobolin wchodzą w skład Uzdrowiska Dąbki. Miejscowy mikroklimat bardzo korzystnie działa na górne drogi oddechowe. Ów mikroklimat kształtują m.in.: oddalenie od aglomeracji miejskich, nasycone morskim jodem powietrze i sosnowe lasy. To wspaniałe wprost miejsce do spędzenia wczasów dla rodzin z dziećmi jak również wszystkich, którzy szukają ciszy. To dodatkowo doskonałe miejsce do spacerów, wypraw rowerowych - przez Bobolin przebiega parę szlaków rowerowych. W miejscowości jest również gospodarstwo agroturystyczne ze stadniną koni.

Atrakcją Bobolina są bunkry na miejscowej plaży. Bunkry wybudowane zostały prawdopodobnie na początku lat 40-tych XX stulecia. Do dziś dnia bunkry na plaży w Bobolinie a także historia działa Dora, której siłę rażenia testowano na ówczesnych poligonach doświadczalnych, intrygują historyków oraz odwiedzających Bobolin urlopowiczów.

Bliskość większych miejscowości - nadmorskich kurortów, jak Darłowo czy Dąbki, gwarantuje dostęp do licznych letnich atrakcji, przy jednoczesnym, pełnym relaksie każdego dnia w cichym i spokojnym Bobolinie. W Bobolinie nie znajdziemy wielu obiektów gastronomicznych ani sklepów - zawsze możemy pojechać do sąsiedniego Darłowa czy Dąbek. Z kolei Bobolin noclegi to w większości wypadków ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy gościnne czy domki w Bobolinie.

Wczasy w Bobolinie - Zapraszamy!